راهنمای استفاده از پلتفرم میراث من

درباره ما

موسسه غیر تجاری حافظ میراث آرکا در تاریخ 1392/05/12 تحت شماره 32197 و شناسه ملی 10320893425 در اداره کل ثبت شرکت­ ها و موسسات غیرتجاری به ثبت رسیده است. موضوع اساسنامه این موسسه ارایه کلیه خدمات مدیریتی در حوزه میراث­ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای حفاظت از میراث فرهنگی و توسعه فعالیت­ های گردشگری و ارایه خدمات اطلاع رسانی در این حوزه و ارایه طرح­ ها و راه حل ­ها و زمینه­ سازی مناسب برای ارتقاء و توسعه فعالیت­ های مرتبط در حوزه میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری است.

این موسسه با هدف توسعه فضای کارآفرینی و نوآوری در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در سال 1400 اقدام به راه اندازی سامانه میراث من نموده است. این سامانه مبتی بر روش نوین تامین مالی به نام  Crowd Funding ایجاد شده است. میراث من یک مرکز مستقلی است که هیچ بودجه ­ای از دولت دریافت نمی­ کند، مستقل بودن به ما این توانایی را می­ دهد که انعطاف پذیر باشیم، سریع عمل کنیم و در حمایت از این بخش تصمیمات جسورانه بگیریم.

میراث من برای چه موضوعاتی کمپین تامین مالی انجام می دهد؟

“میراث من” یک استارتاپ است که به حفظ و قدردانی از میراث فرهنگی منحصر به فرد ایران اختصاص یافته است. که اولین نوع خود برای حمایت از پروژه های حفاظت در سراسر ایران است که برای جمع آوری کمک های مالی برای بازسازی، حفاظت و معرفی از میراث فرهنگی و گردشگری ایران طراحی شده است.

پلتفرم میراث من به موزه‌ها و گالری‌های ایران کمک می‌کند تا هنر و فرهنگ عالی را با همه به اشتراک بگذارند. ما در کنار موزه ها خواهیم بود تا به حفاظت و غنی‌سازی مجموعه‌های موزه و گالری کمک کنیم و اطمینان حاصل کنیم که تا حد امکان افراد می‌توانند به آنها دسترسی داشته باشند و از آنها لذت ببرند. ما بر این باوریم که حمایت از این منبع غنی یک تلاش ضروری، مداوم و جمعی است.

در بخش موزه برای تامین مالی جمعی برای این فعالیت ها می توانید پروژه تعریف کنید

 

ساخت و نگهداری مجموعه ها

موزه ها می توانند از طریق پلتفرم میراث من برای توسعه و نگه داری مجموعه های خود کمپین تامین مالی جمعی ایجاد کنند

هنر را با مردم به اشتراک بگذارید

موزه ها و افراد می توانند با جذب سرمایه از طریق پلتفرم میراث من رویداد های هنری و فرهنگی در موزه ها برگزار کنند ایجاد ارتباط مردم با هنر و فرهنگ از مهمترین اهداف این بخش است. ما  به موزه‌ها کمک می‌کنیم تا روابط خود را با بازدیدکنندگان و جوامع محلی توسعه دهند.

صنعت گردشگری با توجه به ویژگی‏های منحصربه‌فردی جزء صنایع پر سود محسوب می‏شود، ما در کنار افراد خلاق صنعت گردشگری برای عملی کردن ایده ها هستیم تا شاهد رونق صنعت گردشگری در بخش های مختلف گردشگری به ویژه در مناطق کمتر برخوردار باشیم

در بخش گردشگری برای تامین مالی جمعی برای این فعالیت ها می توانید پروژه تعریف کنید.

ساخت و توسعه اقامتگاه بوم گردی

برای گردشگران همیشه جذاب است که با سبک‌های زندگی سنتی چند روزی را به دور از آلودگی‌های شهری، ایام تعطیلات را در محیطی آرام سپری کنند. مجموعه‌های مختلفی در کشور سعی می‌کنند این امکانات را برای گردشگران فراهم کنند

ایده های خلاقانه در صنعت گردشگری

کشور ما قابلیت‌های گردشگری زیادی دارد که ایده و کسب و کارهای کوچک می توانند فرصت های زیادی را برای توسعه این صنعت فراهم کنند

مجموعه‌های تاریخی- فرهنگی همچون شناسنامه، نشانگر هویت تاریخی و ملی ماست که فقدان آنها غیرقابل جبران است. امروزه با حضور کارشناسان و متخصصان آشنا به شیوه های پیشرفته مطالعه و مرمت احیای این آثار را امری ضروری می باشد .این مهم با مشارکت مردم رونق بیشتری می گیرد.

در بخش مرمت بناها برای تامین مالی جمعی برای این فعالیت ها می توانید پروژه تعریف کنید.

 

بناهای تاریخی در معرض خطر

فشارهای ناشی از تغییرات اقلیمی، توسعه شهری، حوادث طبیعی و درگیری­ها و بی­توجهی­های انسانی که منجر به تخریب میراث فرهنگی می­گردد؛ از یک سو و منابع مالی محدود دولت وعدم اولویت میراث فرهنگی در اقدامات فرهنگی کشور و نیز ضرورت ایجاد مسئولیت اجتماعی جامعه ایران در شناخت و حفظ میراث خود، ما را بر آن داشت تا  با پروژه “میراث من” آثار ملی مان را حفظ کرده و فرصتی را برای پژوهش بیشتر و گسترش فرهنگ ایرانی در ایران و جهان را فراهم نماییم.

 در حال حاضر تأمین مالی پروژه های فعال در سامانه میراث من به روش اهداء انجام می شود. مدل اهداء محور ماهیت معنوی و خیرخواهانه دارد. در این روش حامیان از نظر مالی، افراد و گروه ­های مستعد را برای به نتیجه رساندن ایده­ های نو و مؤثر آن ها تأمین می نمایند و در مقابل هیچ پاداشی را دریافت نمی کنند. در این روش افراد اغلب از روی علاقه به موضوع یا شخص، از کمپین حمایت می کند مانند کمپین مرمت یک خانه تاریخی یا ساخت یک اقامتگاه بومگردی در یک منطقه دورافتاده.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم