پلتفرم های کرادفاندینگ بین المللی فعال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری

میراث فرهنگی و گردشگری همواره یکی از موضوعات مورد علاقه عموم مردم است که تمایل به نقش آفرینی در این حوزه را دارند؛ یکی از ابزارهای نقش آفرینی مردم در حفاظت از میراث فرهنگی و توسعه گردشگری پلتفرم های کرادفاندینگ است که در این نوشته به معرفی تعدادی از این پلتفرم ها پرداخته شده است.

www.arti.city

آرتی سی تی یک پلتفرم غیر انتفاعی برای حمایت از بازسازی آثار فرهنگی مهم در سراسر جهان است. این پلتفرم فعالیت خود را از سال 2017 آغاز کرده است. آرتی سی تی در تلاش است با ابزارهای تبلیغاتی، کمپین های تامین مالی جمعی برای آثار تاریخی ایجاد کند

www.loveitaly.org

این گروه یک سازمان غیر انتفاعی است که به حفظ و قدردانی از میراث فرهنگی منحصر به فرد ایتالیا اختصاص یافته است. این انجمن از اولین پلتفرم های تامین مالی جمعی برای حمایت از پروژه های حفاظت میراث فرهنگی در ایتالیا است.

www.artfund.org

این پلتفرم در معرفی خود گفته است که “ما به موزه‌ها و گالری‌های بریتانیا کمک می‌کنیم تا هنر و فرهنگ عالی را با همه به اشتراک بگذارند” . این موسسه در سال 1903  در قالب یک صندوق هنر تأسیس شده است که هدف آن جمع آوری کمک های مالی برای هنر بوده است . این پلتفرم در حال حاضر با تامین مالی جمعی به حفاظت و غنی‌سازی مجموعه‌های موزه و گالری بریتانیا کمک می کند که تا حد امکان افراد بتوانند به این موزه ها دسترسی داشته باشند و از آنها لذت ببرند.

http://culturalheritageimaging.org

CHI یک سازمان غیر انتفاعی است که به منظور پیشرفت میراث دیجیتال متعهد است.این شرکت با روش تامین مالی جمعی پروژه های دیجیتال سازی میراث فرهنگی انجام می دهد . ماموریت این شرکت مستند سازی و نگهداری گنجینه های در معرض خطر است.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم